popup image ارسال رایگان سفارش اول
ارسال رایگان سفارش اول همین حالا ثبت نام کن و ارسال رایگان هدیه بگیر!
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
چگونه برند خودمو بسازم؟

با ما در این مقاله همراه باشید. 

قدرت برند یعنی چه؟

بارها و بارها این اتفاق افتاده است که ما برای خرید یک محصول برند و یا مارک هزینه های بسیار زیادی پرداخت کرده ایم.اما، در صورتی که همین محصول را با قیمت پایین تر میتوانستیم از جایی غیر از این برند تهییه کنیم اما این قدرت یک برند است که شما را جذب خود میکند ودر اکثر مواقع راضی به پرداخت این هزینه هستید.

قبل هر چیزی ما باید معنی برند را بدانیم:

برند یک تصویر یا یک نام است که محصولات شمارا در ذهن مخاطبتان نمایان میکند.

سین استایل یک برند ایرانی پوشاک زنانه و مردانه است که در لاین های آرایشی و بهداشتی نیز از فعال است. ما، یعنی برند سین استایل در حال حاظر از لحاظ کیفیت با محصولات خارجی رقابت میکنیم و تمام تلاشمان را برای رضایت شما عزیزان میکنیم. 

اولین قدم طراحی نام و لوگو برای برندتان است.

 نام و لوگو دو عنصر اساسی در برندسازی هستند و تاثیر زیادی بر شناخت و تشخیص برند دارند. این دو عنصر به تنهایی می‌توانند به مشتریان پیام‌های مهمی از جمله شناخت برند، موقعیت در بازار و نوع محصولات یا خدمات ارائه شده را انتقال دهند. در ادامه به اهمیت نام و لوگو در برندسازی بیشتر پرداخته می‌شود:

 1. نام برند (Brand Name): انتخاب نام مناسب برای برند اهمیت زیادی دارد. نام باید ساده، قابل تلفظ، به یاد ماندنی و مناسب با محصول یا خدمات شما باشد. نام می‌تواند تمایز شما از رقبا را تا حد زیادی مشخص کند و به مشتریان یادآوری کند که چه چیزی از شما خریداری کنند.

 2. لوگو (Logo): لوگو یک نماد بصری است که شناخت برند را نشان می‌دهد. یک لوگو خوب باید ساده، قابل تشخیص و قابل استفاده در مختلف محیط‌ها باشد. این علامت معصوم می‌تواند همه جوانب شناخت برند را به صورت کامل و در عرض یک نگاه ارائه دهد.

 3. شناسایی و تمایز: نام و لوگو به عنوان عناصر تمایزدهنده می‌توانند برند شما را از رقبا متمایز کنند. در میان تعداد زیادی مشابهات و محصولات در بازار، نام و لوگوی منحصر به فرد می‌توانند برند شما را به یاد ماندنی کنند.

 4. اتصال به احساسات و ارزش‌ها: نام و لوگو می‌توانند به احساسات و ارزش‌هایی که برند شما نمایانگر آنهاست، اشاره کنند. به طور مثال، یک لوگو ساده و مینیمال ممکن است ارزش‌های سادگی و کارایی را نمایان کند.

 5. قدرت برندسازی طولانی مدت: نام و لوگو به تدریج در ذهن مشتریان جا می‌گیرند و تا زمانی که تجربه‌های مثبت با محصولات یا خدمات شما ترکیب شوند، این ارتباط به عمیق خواهد رفت.

در نهایت، نام و لوگو اجزایی هستند که نمایانگر هویت برند شما و ارتباط با مخاطبانتان هستند. به طور مداوم بر آنها نظارت داشته، بهبودهای لازم را انجام داده و از طریق آنها بازخورد مشتریانتان را جذب کنید. 

 

کیفیت محصولات خود را به بهترین نحو ممکن ارائه دهید.

کیفیت محصولات و خدمات یکی از عوامل اساسی در ساختن و حفظ یک برند موفق است. هر چقدر که شما تبلیغات زیبا و نام جذاب داشته باشید، اگر محصولات یا خدمات شما کیفیت مناسب نداشته باشند، به طور بلندمدت نمی‌توانید مشتریان را جذب کرده و نگه دارید.

در واقع، تمامی جنبه‌های برندسازی که اشاره کرده‌اید، باید بر اساس کیفیت واقعی محصولات و خدمات شما بنا شوند. اینکه یک لوگو زیبا داشته باشید یا نام جذابی داشته باشید تنها یک پوشش برای کیفیت برند شما است، اما اصلی‌ترین عامل همچنان کیفیت محصولات و خدمات است.

بهترین راه برای جذب و نگه‌داری مشتریان، ارائه محصولات یا خدماتی با کیفیت بالا، پشتیبانی عالی و تجربه مشتری مثبت است. از طریق این عوامل، مشتریان به شما اعتماد می‌کنند و احتمال تبدیل شدن به مشتریان دائمی و حتی تبدیل به منابع تبلیغاتی مثل پیشنهادهای دهان به دهان افزایش می‌یابد.

پس در ابتدا، باید از کیفیت محصولات و خدمات خود اطمینان حاصل کنید و سپس بر روی بقیه عوامل برندسازی کار کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا یک برند قوی، قابل اعتماد و پایدار ایجاد کنید.

 

قدم بعدی تبلیغات گسترده شما است:

باید در تبلیغات خود بسیار بسیار خلاق باشید اگر تبلیغ شما ساده و بدون هیج خلاقیتی باشد پس برند شما هم ساده و ناپایدار در ذهن مخاطبانتان میماند.

شروع تبلیغات فیزیکی و بصری در مراحل اولیه برندسازی بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند تا نام برندتان را به مخاطبان معرفی کنید و در ذهن آن‌ها جا بگذارید. اما برای این کار نیاز دارید که استراتژی مناسبی داشته باشید تا تبلیغاتتان به درستی هدفمند و مؤثر باشند. در ادامه، چند نکته برای شروع تبلیغات فیزیکی و بصری را برایتان آورده‌ام:

 1. تعیین هدف تبلیغاتی: قبل از هر چیز، باید هدف اصلی تبلیغات را مشخص کنید. آیا قصد دارید شناخت برند را افزایش دهید؟ فروش خاصی را ترویج کنید؟ اطلاعات درباره محصولاتتان را به مخاطبان منتقل کنید؟

 2. انتخاب وسایل تبلیغاتی: براساس هدف‌هایتان، وسایل تبلیغاتی مناسب را انتخاب کنید. این وسایل می‌توانند تراکت‌ها، بنرها، تابلوها، وسایل تبلیغاتی در فروشگاه، نمایشگاه‌ها و رویدادها، و ... باشند.

 3. طراحی مناسب: طراحی وسایل تبلیغاتی بسیار مهم است. لوگو و نام برند را به طور واضح و قابل خواندن در تبلیغات جای دهید. استفاده از طراحی‌های جذاب و منحصر به فرد می‌تواند به تفاوت شما در میان رقبا کمک کند.

 4. پیام واضح: پیام تبلیغاتی باید مختصر، واضح و قابل فهم باشد. مخاطبانتان باید به راحتی بفهمند که چه مزیتی از محصولات یا خدمات شما برایشان دارد.

 5. انتخاب مکان مناسب: مکان‌هایی را برای تبلیغات خود انتخاب کنید که مخاطبان شما در آنجا حضور دارند. به عنوان مثال، اگر محصولات شما برای جوانان است، می‌توانید تبلیغات خود را در نزدیکی دانشگاه‌ها یا محل‌های تفریحی قرار دهید.

 

چه کاری برای متمایز شدن برندمان باید انجام دهیم ؟

 

 1. طراحی و تعریف سبک خاص: این ایده بسیار مهم است. داشتن یک سبک یا تم تمایزی که به‌خوبی با محصولات شما هماهنگ شده باشد، به مشتریان کمک می‌کند به راحتی برند شما را تشخیص دهند. این سبک می‌تواند از طریق انتخاب رنگ‌ها، الگوها، برش‌ها و جزئیات طراحی نشان داده شود.

 2. تمرکز بر طراحی‌های منحصر به فرد: طراحی‌های منحصر به فرد و بدیع می‌توانند شما را از رقبا تمایز دهند. در صنعت مد، طرح‌ها و الگوهای خاص می‌توانند بسیار جذاب و مورد توجه باشند. اگر خود طراحی می‌کنید، تلاش کنید تا طرح‌های منحصر به فرد ایجاد کنید. در غیر اینصورت، با طراحان متخصص همکاری کنید.

 3. ثبت برند و مالکیت فکری: ثبت برند و ایجاد مالکیت فکری بر روی طراحی‌ها و الگوهای شما مهم است. این کار به شما امکان می‌دهد که در صورت لزوم بر روی برند خود حق مالکیت داشته باشید و از سرقت طرح‌ها جلوگیری کنید.

 

از طریق اجرای این پیشنهادها، شما می‌توانید یک برند منحصر به فرد و معتبر در صنعت مد و لباس ایجاد کنید. به‌یاد داشته باشید که پایداری و انطباق با تغییرات بازار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

مشاوره و پشتیبانی